Bir Fatura İle Başlayın.

Trendyol Yemek Entegrasyonu

Trendyol Yemek entegrasyonu ile yemek siparişlerini zamanında ulaştırın.

trendyol yemek entegrasyonu

Trendyol Yemek Entegrasyonu Nedir?

Trendyol Yemek entegrasyonu, Trendyol Yemek satıcı hesabında daha hızlı aksiyon almaya yardım eden bir pazaryeri entegrasyon çözümüdür. BirFatura paneline APİ bilgileri aracılığıyla dakikalar içerisinde entegre ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yemek mağazasına gelen tüm siparişleri görüntüleyebilir, her siparişe manuel ya da toplu fatura kesebilirsiniz. Aynı zamanda e-fatura ya da e-arşiv fatura formatındaki faturaları elektronik ortamda müşterilerinize iletebilme olanağına sahip olursunuz.

 

Bununla birlikte Trendyol hesabınıza kestiğiniz faturaların yüklenmesi platform tarafından zorunlu tutulduğu için yeniden yüklemeniz gerekir. Otomatik fatura yükleme özelliği sayesinde Mağaza siparişleriniz için kestiğiniz faturalar satıcı hesabına otomatik yüklenir. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre edebilir, kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. BirFatura’nın hem kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli ile mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz. Trendyol Yemek platformu ile ilgili diğer merak edilenlere göz atmak için “Trendyol Yemek Başvuru Nasıl Yapılır?” başlıklı yazıyı tıklayabilir, platform kurallarını akademi.trendyol.com/satici-bilgi-merkezi/detay/355. adresinden öğrenebilirsiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Pazarama entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

trendyol yemek entegrasyonu nasil yapilir

Trendyol Yemek Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Entegrasyon kurulumu yapmak yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli kısım; özellikle Trendyol Go kuryeleri ile teslimat yapacak iseniz, Trendyol Yemek APİ servisinden kaynaklı olarak il, ilçe, adres gibi bilgiler bazen eksik gelebilmektedir. Bu bilgilerin Trendyol tarafından çekilmemesi sebebiyle faturalandırma yaparken sistem otomatik olarak alfabedeki ilk konumu esas alarak “Adana-Karataş” şeklinde getirmektedir. Dolayısıyla fatura keserken manuel olarak alıcı adresi bilgilerini düzelterek devam etmeniz son derece önemlidir. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşanmamakla birlikte aşağıdaki adımları takip ederek kurulumu yapabilirsiniz:

  1. BirFatura paneline kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Ardından “Ayarlar” başlığı altındaki “Mağaza Ayarları” bölümünden “Trendyol Yemek Mağaza Ayarları” sayfasını açın.
  2. Karşınıza çıkan sayfanın sağ üst köşesindeki “Yeni Mağaza Ekle” butonuna tıklayın. Açılan penceredeki “Mağaza Adı” alanına dilediğiniz ismi yazabilirsiniz. “APİ Kullanıcı Adı”, “APİ Şifresi” ve “ID” bilgilerini Trendyol Yemek satıcı hesabından alarak ilgili alanlara yapıştırın (Trendyol satıcı panelindeki “Hesabım” başlığı altındaki “Entegrasyon Bilgileri” sekmesinden öğrenebilirsiniz). NOT: Kopyalayıp yapıştırdıktan sonra boşluk olmamasına dikkat edin.
  3. Son olarak görselde nuamralandırılmış yerleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda işaretleyip “Kaydet” butonuna bastıktan sonra kurulum tamamlanmış olacaktır. “Test Et” butonuna basarak işlemin başarılı olup olmadığını görebilir, başarısız ise APİ bilgilerini yeniden kontrol etmeniz gerekir.

“Bu Mağazamda Tek Tip KDV’li Ürünler Satıyorum”: Ürünlerinizin KDV oranı sabit ise bu seçeneği işaretleyin.

“Mağaza Açıklaması”: Faturalarınızda sabit olarak yer almasını istediğiniz açıklamalar varsa işaretleyin.

“Siparişler-Onaylanmış Sayfasında Göreceğim Sipariş Durumlarını Belirlemek İstiyorum”: Onaylanmış siparişlere ek olarak her sipariş durumundakileri görüntülemek isterseniz işaretleyin. İşaretlemezseniz varsayılan olarak sadece onaylanmış siparişler aktarılacaktır.

BirFatura ekibi olarak Trendyol Yemek entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e-posta adresinden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Trendyol Yemek Entegrasyonu ile Yemekler Soğumadan Ulaşsın!

Hiçbir ücret ödemeden, özellikleri 30 gün boyunca ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abonelik başlatabilir, dakikalar içerisinde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Trendyol Yemek entegrasyonu ile sipariş, fatura, kargo ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın. Dilerseniz diğer pazar yeri mağazalarınızı da kolaylıkla entegre edebilir, operasyonel kalitenizi artırabilirsiniz!

trendyol-yemek-entegrasyonu

Trendyol Yemek Entegrasyonu ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Aşağıdaki konuyla ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, aklınıza takılan başka sorular varsa her zaman bize ulaşabilirsiniz:

Evet, şu anda BirFatura ile entegrasyonu olan 28 farklı pazar yerindeki mağazanızı entegre edebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz pazar yerlerini pazaryeri entegrasyonu sayfamıza tıklayarak öğrenebilirsiniz.