Bir Fatura İle Başlayın.

Trendyol’da Fatura Kesmek

Trendyol'da Fatura Kesmek

Trendyol’da fatura kesmek platformda yer alan işletmeler için zorumlu tutulmuştur. Küçük ve orta ölçekteki işletmeler için fatura kesebiliyor olmak, müşterilerin satıcıya ve ürünlere olan güvenini daha da artıracak olduğundan Trendyol, kestiği bu e-faturaları alışveriş yapan taraflara da hızlı bir şekilde iletmektedir. Alışverişlerde e-fatura kesmek hem online alışverişin teşvik edilmesi bakımından hem geri dönüşümde kağıt atıklara oranla dijital ayak izinin daha az yer kaplaması bakımından hem de işletmelerin kurumsallığı açısından önem taşıyor.

BirFatura, Trendyol entegrasyonu ile fatura kesme konusunda satış yapan işletmelerin her birine kendi işletme adlarıyla ya da Trendyol adı altında fatura kesme imkanı tanıyor. Bu sayede alıcıların satıcılarla iletişiminin kurumsal bir düzeye taşınması bakımından e-fatura, faturalama süreçlerini çok daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Trendyol üzerinden satış yapan tüm pazaryeri satıcıları, faturalı alışveriş imkanından faydalanabiliyor. Fatura kesmek isteyen işletmeler Trendyol panelinden api bilgileri ile BirFatura sistemine entegre olarak çok daha hızlı ve kolay bir şekilde faturalarını oluşturabilmektedir. BirFatura enterasyon sistemi ile gelen siparişlerinizi anlık görebilir, otomatik bir şekilde fatura oluşturabilirsiniz.

Trendyol’da fatura kesimi, elektronik ortam üzerinde bulunan tedarikçilerin müşterilere sağladığı e-fatura yolu ile gerçekleşiyor. Trendyol e-fatura kesiminde bu hizmetini E-faturam portal sistemi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirerek satıcılar ile müşteriler arasındaki güvenilir bağı kuruyor ve bu konuda müşteri memnuniyetini de sağlıyor. Trendyol pazaryeri uygulaması üzerinden giriş yapılan bu sistem işletmelerin ya da tedarikçilerin, müşterilere alışverişleri sonucunda sağladığı kurumsal fatura şeklinde planlanıyor.

İşlem, Trendyol e-arşiv fatura satıcı panelinde Sipariş>Gönderime Hazır>Fatura Oluştur adımlarının takip edilmesi sonucunda oluşturulmaktadır. Tüm bu adımlar az sipariş adeti olan işletmeler için manuel yapılabilir ancak sipariş sayısı fazla olan işletmelerin manuel fatura oluşturmada çok ciddi bir zaman kaybetmesine neden olmaktadır. BirFatura entegrasyonu ile her bir ürün için tek tek fatura oluşturmak yerine otomatikleşen sistem ile manuel bilgi girmenize gerek kalmadan faturalarınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturulan faturalar yine anlık sistemde kayıtlı olan mail adresine iletilmektedir.

Mail içeriğinde faturanın pdf dökümanı ile birlikte kargo fişide gönderilmektedir. Fatura kesiyor olmak, bir işletmenin satış bildirimini Gelir İdaresi Başkanlığı’na da yapıyor olması anlamına geliyor ve bu da satış için kesilen fatura belgesini kurumsal bir resmi belge haline getiriyor. Bu noktada satıcı, fatura oluşturma yoluyla Trendyol üzerinden hızlı bir şekilde kurumsal fatura hazırlayabiliyor.

Trendyol üzerinden fatura kesmek için;

  • Trendyol’un kurumsal satıcı paneline girin.
  • Karşınıza çıkacak pazaryeri sipariş ekranından gönderime hazır ürünleri seçin.
  • Trendyol’un anlaşmalı olduğu uygun kargo firmasını seçin.
  • Seçtiğiniz kargo şirketi kodunun doğru olup olmadığını kontrol edin.
  • E-arşiv fatura bilgilerinin tutarlılığını kontrol edin.
  • “Fatura oluştur” butonuna basarak faturanızı oluşturun.
Tüm bu adımları her bir müşteriniz için yaptığınızı düşürsek çok ciddi bir zaman kaybı yaşacağınız anlamına gelmektedir. BirFatura ile Trendyol hesabınızı entegre ederek, tüm bu adımları otomatikleştirebilirsiniz.

Trendyol E-fatura Nedir?

E-fatura şirketlerin ya da işletmelerin klasik faturalandırma maliyetlerinden tasarruf ederek fatura kesme işlemlerini online olarak kesmesidir. BirFatura, Trendyol entegrasyon hizmeti ile siparişlerinizi, kargo süreçlerinizi ve fatura işlemlerinizi tek ekranda yönetmenize olanak sağlar. Şirket olarak faturaların karışmaması, atlanmaması, raporların ve siparişlerin tek bir panelde toplanmasını sağlayan yazılım çözümleri sunuyoruz. Ücretsiz bir şekilde yararlanmak ve teklif almak için bizim ile iletişime geçin!

Trendyol’da Fatura Kesmek Zorunlu mu?

Trendyol’da fatura kesmek, diğer tüm online pazar yerleri gibi işletmelerin satışlarında müşteriler ile aracı bir platform olduğu için yasal olan işlemdir ve fatura kesilmesi zorunludur.
BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın: