Bir Fatura İle Başlayın.

Pazarama Satıcı Olmak için Gerekenler

pazarama satıcı başvuru
Hem Atatürk’ün kuruluşuna vesile olması hem de kullanıcılarına sunduğu kaliteli hizmeti ile ülkenin en köklü bankalarının başında gelen Türkiye İş Bankası, büyüyen e-ticaret sektörüne Pazarama’yı kazandırmıştır. Böylelikle Pazarama satıcı olmak isteyen e-ticaret firmalarına sunduğu geniş müşteri kitlesi ve gelişmiş altyapısı sayesinde markalarını büyütmek adına katkı sağlar. Satışa başlamak isteyen kişilerin online başvuru yaptıktan sonra yer alabileceği Pazarama’da satıcı olmak için izleyeceğiniz adımları sıraladık.
Şirket türü farketmeksizin Türkiye vergi kimlik numarasına sahip her gerçek ve tüzel kişi Pazarama mağaza açma hakkına sahiptir. Aynı zamanda esnaf muafiyet belgesine sahip kişiler de başvurabilir.

Pazarama Mağaza Açma için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Satıcı olmak isteyenlerin şirket türlerine göre farklı evraklar vermesi gerekir. Pazarama mağaza başvurusunda sisteme yüklenmesi gereken evraklar aşağıdaki gibidir:
pazarama-satici-icin-gerekli-belgeler

Pazarama Satıcı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Platformda mağaza açmak oldukça kolay olduğu gibi yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

  • Başvuru yapmak için isortagim.pazarama.com/auth/seller-application adresine veya anasayfanın sağ üst köşesindeki “Pazarama’da Satış Yapın” simgesine tıkladıktan sonra “Pazarama’da Satıcı Ol” bölümüne giriş yapın.
pazarama-satici-basvurusu-nasil-yapilir
  • İmza yetkilisinin ad-soyad, cep numarası, şirket türü, vergi kimlik numarası, şirket türü, e-posta, Pazarama’ya ne aracılığıyla ulaştığınız ve İl/İlçe bilgilerini eksiksiz yazıp devam edin (Pazarama’nın yaptığı çeşitli kampanya kodlarını bu alana girerek komisyon indirimi vb. fırsatlardan yararlanabilirsiniz).
pazarama satıcı başvuru
  • e-Posta adresinize gelen doğrulama kodunu ekrandaki ilgili alana yazın.
  • Ardından bilgilerinizi kontrol ederek “Başvuruyu Tamamla ve Şifre Al” butonuna basın. e-Postanıza gelen linke tıklayıp Pazarama satıcı hesabınız için şifre oluşturabilirsiniz.
  • Bu aşamadan sonra üyelik işleminiz tamamlanmış olur; Pazarama satıcı giriş adresinden e-posta ve şifrenizi girerek Pazarama satıcı panelini kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Üyelik hesabınızdaki evrak giriş bölümündeki yukarıdaki evrakları sisteme yükledikten sonra başvurunuz incelenerek kısa süre içerisinde e-posta yoluyla tarafınıza dönüş yapılır.

Pazarama Satıcı Komisyon Oranları Ne Kadar?

Komisyon oranlarının her yıl güncellenmesi sebebiyle oranlar değişiklik gösterebilir. Şu anda bilinen rakamlar kategorilere göre %5-19 arasında değişmektedir.

Pazarama’da Satışa Nasıl Başlanır?

Başvurunun onaylanmasının ardından ürünlerinizi panele yükledikten sonra başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi tek tek girebilmeye ek olarak kullandığınız entegrasyon programından yükleyip senkronize edebilir veya Excel ile toplu yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz ürünler Pazarama ekibi tarafından incelenip kısa süre içerisinde satışa açılır. Mağazanıza Pazarama entegrasyonu ekleyerek çok daha kolay siparişlerinizi yönetebilir, faturalandırma ve kargo barkod işlerini tek yerden çözebilirsiniz.

Pazarama ve diğer platformlardaki mağazalarınızdan gelen
siparişlerinizi tek bir panelden yönetin

Faturalandırın

Faturalandırın

Sadece tek tıkla onlarca siparişi otomatik faturalandırabilirsiniz.

icon-.2.fw-min

Kargo Fişlerini Çıkarın

Kargo fişlerinizi hazırlayabilir ve süreç yönetimini yapabilirsiniz.

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın: