Bir Fatura İle Başlayın.

Teknosa Satıcı Olmak için Gerekenler

Teknosa Satıcı Olmak için Gerekenler

Teknosa pazaryeri nedir, uzunca anlatmaya gerek yok. Bildiğiniz gibi Teknoloji perakendeciliğinde devleşen Teknosa, pazar yeri iş modeline geçerek Sabancı güvencesini e-ticarete taşıma kararı aldı. Bu da demek oluyor ki, Teknosa satıcı olmak isteyenler için markasını, elektronik aletler ile son derece ilgili, sayısı milyonları bulan hazır hedef kitleyle buluşturmaya vazgeçilmez bir fırsat. Elektronik tüketicisinin 2000’den beri Teknosa’ya duyduğu güven ile işletmenizin iyi ticaret politikasını birleştirdiğinizde kazancınızı oldukça artırmanız anlamına da geliyor. Bunun için Teknosa web sitesine girip online başvuru yapmanız yeterli. O halde hemen Teknosa’da satış yapmak için gerekenlerin neler olduğunu anlatalım.

Teknosa Satıcı Nasıl Olunur?

Teknosa’da satıcı olmak için öncelikle elektronik aletler, teknoloji ürünleri gibi kategorilerde faaliyet gösteren bir şirket olmanız gerekir. Buna ek olarak diğer e-ticaret pazar yerlerindeki sistem aynen burada da devam ediyor. Teknosa pazaryeri başvuruları online alınıyor. Dolayısıyla Teknosa web sitesine girerek sağ üst köşedeki “Pazaryeri Satıcı Ol” butonuna veya doğrudan partner.teknosa.com/satici-ol-adim1 linkine tıklayıp satıcı hesabı oluşturmalısınız. Ardından kullanıcı adı kısmına işletmenizin e-posta adresini ve kendi belirlediğiniz şifreyi yazarak hesabınızı açabilirsiniz. Sonrasında sizi aşağıdaki satıcı başvuru paneli karşılayacaktır:

teknosa-satici-olmak-icin-gerekli-belgeler

Temel bilgiler alanına şirket türü, şirket yetkilisinin telefonu, ürünlerinizin listelendiği kategori adı, mağaza adı, varsa tescilli marka adı ve kayıtlı iseniz meslek odasının adını yazmanıza ek olarak vergi dairesi, vergi dairesi müdürlüğü, MERSİS numarası, varsa Kep adresi, şirket adı ile unvanı, ticari sicil numarası ve vergi numarasının eklenmesi zorunludur.

Ek bilgiler bölümünde marka sahipliği, distribütörlük, bayilik gibi konumlarınız varsa belirtmeniz istenir. Farklı pazar yerlerinde hali hazırda aktif mağazanız bulunuyorsa da mağazanızın url adresini paylaşmalısınız. Bunların haricinde aşağıdaki belgelerin güncel versiyonlarını bu ekrana jpg, jpeg, pdf veya png formatında yüklemeniz zorunludur:

  • Vergi levhası
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Faaliyet belgesi
  • İmza sirküleri
  • Marka tescil belgesi

 

Not: Adı geçen belgeler ile ilgili sorularınızı Teknosa’nın anasayfanın sağ alt köşesinden ulaşabileceğiniz ve 09.00-00.00 arasında canlı destek sunduğu ekibe iletebilir, belgeleri temin ederken ne yapmanız gerektiğini aşağıdaki içeriklere göz atarak da öğrenebilirsiniz.

Belgeleri yüklemenizin ardından KVKK metnini okuyup işaretleyin ve “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıklayın. Bu adımın ardından başvurunuz Teknosa ekibi tarafından incelemeye alınır; yaklaşık 15 gün içerisinde e-posta adresinizden olumlu/olumsuz dönüş yapılır. Olumlu sonuçlanması durumunda size iletilen sözleşmeyi imzaladıktan sonra mağazanız artık açılarak Teknosa satıcı paneliniz aktifleştirilir ve ürünlerinizi yükleyip mağazanızı düzenleyerek hemen satışa başlayabilirsiniz. Ayrıca Teknosa satıcı komisyon oranlarını mağaza açtıktan sonra öğrenebilirsiniz.

Teknosa’da Ne Satılır?

Bildiğiniz üzere Teknosa telefon/aksesuar, bilgisayar/tablet, TV/ses/görüntü, beyaz eşya, ev aletleri, müzik/outdoor vb. 5 ana kategoride yalnızca elektronik ürünlerin satışını yapıyor. Dolayısıyla Teknosa mağaza açmak isteyenlere yalnızca bu kategorilerde satış yapma olanağı sunuyor. Şirketinizin faaliyet alanı elektronik ve teknolojik ürünlerin perakende ticareti ise size son derece zengin ve sadece teknolojiyle ilgilenen hazır müşteri kitlesi sunması yönünden ciddi ölçüde avantaj yaratacaktır.

Bununla birlikte yılların Sabancı tecrübesini taşıyan platform hem satıcılara hem de tüketicilere oldukça güvenilir ödeme altyapısı, kolay iade, taksitli alışveriş kolaylığı, hızlı destek gibi gelişmiş deneyim sunar. Müşterileriniz konforlu alışveriş imkanı bulurken ürünlerinizi milyonlarca kişiye sergilemenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Son olarak maksimum kurumsallığı benimseyen Teknosa’daki mağazanıza gelen siparişleri faturalandırmanız da unutmamanız gereken bir nokta. Teknosa entegrasyonu ile siparişlerinizin fatura, kargo, SMS süreçlerini yönetebilirsiniz. Diğer pazar yeri ve e-ticaret mağazalarınızı da kolaylıkla entegre edebilmeniz sayesinde çok kanallı satış stratejisi de kurabilirsiniz. BirFatura Teknosa entegrasyonunu 1 ay ücretsiz denedikten sonra kararınızı verebilir, aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın: