Bir Fatura İle Başlayın.

Koçtaş Satıcı Olmak için Avantajlı mı?

Koçtaş Satıcısı Olmak için Gerekenler

İşletmenizin satışlarını artırmak için pazarı küçültmek, -özellikle de ürünleriniz tek veya birkaç küçük kategoriye ayırlıyorsa- en doğru hedef kitleye ulaşmak açısından size avantaj sağlayabilir. Koçtaş gibi büyük perakende devleri online pazar yeri platformuna dönüşmüşken onların milyonlarca özel müşteri kitlesi markanızın ve satışlarınızın büyümesine yardımcı olabilir. Yapı malzemeleri, ev geliştirme vb. kategorilerde ticaret yapıyorsanız Koçtaş satıcı olmanız için gerekli bütün ekosistemi sunuyor. Koçtaş bildiğiniz üzere 1955’ten beri yaşam alanlarını güzelleştirme ve konforunu artırma anlayışıyla Koç Holding bünyesinde hizmet veriyor.

27 yılı aşkın süredir perakende ticarette devleşen bir marka olarak 53 şehirdeki 358 mağazasıyla oldukça geniş bir kitleye hem kendi hem de farklı tedarikçilerden aldığı ürünleri Koç güvencesiyle tüketiciye sunuyor. Aynı zamanda web sitesinden de satış yapmasıyla birlikte büyüyen e-ticaret hacmine sahip. Siz de bu platformda online mağaza açarak ürünlerinizi milyonlar önünde listelemek istemez misiniz? Koçtaş mağaza açmak isteyenlere oldukça pratik başvuru sürecinin ardından web sitesinin kapılarını açıyor. O halde Koçtaş pazar yerinde mağaza açarken nelerin gerekli olduğunu sizin için hazırladığımız yazının devamını okuyarak hemen öğrenebilirsiniz.

Koçtaş satış yapmak için önce web sitesi üzerinden online başvuru yapmanızı istiyor. Tabi satıcıların çoğu pazar yerindeki gibi sadece fatura kesebilir olan vergi mükellefi yani, herhangi bir şirket türünde işletme sahibi olması şart. Koçtaş ana sayfasına giriş yapıp sağ üst köşedeki “Koçtaş’ta Satıcı Ol” butonuna veya direkt olarak koctas.com.tr/tedarikci-basvuru-formu linkine tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ardından aşağıdaki başvuru formunu doldurup Tedarikçi/İş Ortağı Aydınlatma Metnini okuyup onayladıktan sonra “Gönder” butonuna bastığınızda başvurunuz Koçtaş’a iletilmiş olur.

koctas-satici-olmak-icin-gerekenler

Başvurunuz Koçtaş ekibi tarafından incelemeye alınıyor ve ardından olumlu ya da olumsuz sonucu girmiş olduğunuz e-posta adresine yazılı olarak bildiriliyor. İnceleme süresinin tam olarak ne kadar sürdüğü paylaşılmasa da sürecin durumunu, başvuru formunun ilk sırasındaki başvuru numarası ile e-posta adresinizi başvuru sorgulama alanına yazıp öğrenebilirsiniz. Başvuru formunda doldurulması zorunlu alanlar bu şekildedir:

  • Ad-soyad
  • e-Posta
  • Vergi numarası
  • Satış yapacağınız kategori
  • Cep telefonu

 

Ancak form üzerinde yıldız simgesi ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlar olmasına rağmen, alttaki belge yükleme alanına şirket olduğunuzu ve faaliyette olduğunu ispatlayan belgeler yüklemeniz gerekebilir. Henüz aşağıdaki belgeler yok ise veya var olanları güncellemek isterseniz linklere tıklayarak nasıl almanız gerektiği konusunda fikir edinebilirsiniz. Başvurunuz onaylanınca Koçtaş satıcı paneli üzerinden giriş yapıp ürünlerinizi sisteme yükledikten sonra satışa hemen başlayabilirsiniz; Koçtaş satıcı girişi için buraya tıklayın.

Koçtaş’ta Satıcı Olmanın Avantajları Nelerdir?

25 yılı aşkın deneyimi e-ticaret ile birleştiren Koçtaş, fiziki mağazasını e-ticarete taşımak isteyenlere veya zaten online dünyada varlığını sürdüren işletmelere kategorilere spesifik bir pazar ortamı sunuyor. Bu bakımdan ilgili potansiyel müşteri bulmak açısından son derece avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Web sayfasına giriş yapan aylık yaklaşık 10 milyon ziyaretçisi sayesinde sipariş alma ihtimaliniz oldukça yükselecektir.

Ayrıca Koçtaş satıcı komisyon oranlarında rekabetçi bir politika izleyerek uygun değerler sunabilir. Mevcut kargo anlaşmalarından yararlanabilme fırsatının yanı sıra 375 fiziki mağazasındaki dijital ekranlarda, o sırada mağazada olan müşterilerine de ürünlerinizi görüntüleme avantajına sahiptir. Kısacası Koçtaş’ın kategorilerindeki ürün portföyüne sahipseniz kazançlı bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Koçtaş Pazaryerinde Neler Satabilirsiniz?

Koçtaş’ta genel olarak hırdavat, ev-yaşam malzemeleri, dekorasyon, mobilya gibi ürün grupları hakim. Web sitesindeki ana kategorilerin tamamında satış yapmanız mümkündür. Mobilya, bahçe-balkon, ısıtma-soğutma, banyo, mutfak, dekorasyon-ev gereçleri, aydınlatma-elektrik, ahşap-inşaat, hırdavat el aletleri-oto, elektrikli el aletleri, elektronik olmak üzere 11 farklı kategoride ürünlerinizi listeleyebilirsiniz.

BirFatura Koçtaş entegrasyonu sayesinde mağazanızı açtıktan sonra daha etkili yönetme fırsatı da bulmanız oldukça kolay. Sipariş veren müşterilerinize anında e-fatura/e-arşiv fatura kesebilir, otomatik faturalandırma özelliği sayesinde zamandan kazanabilirsiniz. Aynı zamanda anlaşmalı kargo firmalarınızı da entegre ederek kargolama süreçlerini de yönetmenin kolaylığını bulursunuz. Sadece Koçtaş mağazanızı değil, bulunduğunuz tüm dijital kanalları da BirFatura paneline bağlayarak operasyon kalitesini artırabilirsiniz.

Koçtaş Mağazanızı BirFatura’ya Hemen Bağlayın!

1 ay ücretsiz denedikten sonra kararınızı verin.

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın: