e-ticaret mobilya pazarlaması

E-ticarette Mobilya Pazarlamanın İncelikleri

E-ticaret sistemi sizi hem çok yormadan hem de sıcak para akışı sağlayabileceğiniz mükemmel bir sistemdir. Fakat mobilya üzerine e-ticarette pazarlama yapmakta biraz zorlanabilirsiniz. Mobilya sektörü iyi kâr marjı olan devamlı reklamları yapılan ama aynı zamanda zahmeti fazla olan bir iş potansiyelidir.

Mobilya Pazarlamanın Stratejileri Nelerdir?

Hem yüksek maliyetli hem de imalatı zahmetli bir alan olduğundan online satışta yüksek karlarla sunulmaktadır. Bunun sebebi; maliyet ve giderleri minimuma indirmektir. İnternetten üzerinden yapacağınız mobilya satışında normal mağazacılık gibi ek maliyetler yoktur. Bu sektörde rekabet çok yüksek olduğundan, belirli ürün guruplarını pazarlamakta fayda vardır. E-ticaret stratejilerine göz attığımızda; bu ürün guruplarında çeşit çok fazla olduğu gibi fiyat aralıkları da farklılık göstermektedir. Bundan dolayı doğru ürün gurubunu, piyasa fiyatlarına oranla alternatif kampanyalar ile desteklemek size kazandırabilir.

Nasıl öne Çıkabilirim?

Mobilya gurupları normal mağazalarda ki satış fiyatları yüksek olan ürünlerdir. Sizin sunacağınız ürünlerde mutlaka bir farklılık göz çarpmalıdır. Hem kalite hem uygun fiyat gibi veya el işçiliği çok olan estetik duran bir ürünün sergilemesi gibi olmalıdır. Ayrıca diğer satıcılarından ön sırada yer almak istiyorsanız; yapacağınız reklamların büyük etkisi olacaktır.

E-ticarette Mobilya Satışının Lojistik Hizmetleri

Mobilya ürünleri büyük ürünler olduğu için, nakliye ücretleri de fazla olmaktadır. Ayrıca nakliye aşamasında da hasar görme olasılıkları yüksektir. Bundan dolayı kurumsal olarak disiplinli ve özenli çalışan nakliye firmaları ile anlaşmak gerekir. Nakliye sırasında oluşabilecek bir hasarlar için yapacağınız iade anlaşmaları ve iade koşulları hakkında müşterilerin bilgilendirilmesi gerekir.

Başlangıçta Satış Yapılacak Bölgenin Belirlenmesi

Sistemi iyi oturtmak ve tecrübe edinmek için ve satışların karlılığı açısından planlama yapabilmeniz için başlangıçta ülke geneline veya büyük bir bölge yerine bulunduğunuz bölgeye satış yapmanızda fayda vardır. İlerleyen zamanlarda edineceğiniz tecrübeler ile daha geniş bir kitleye yayılabilirsiniz. Mobilya sektöründe e-ticarette para kazanmak için pazarladığınız ve satışını gerçekleştirdiğiniz ürün için kullanıcıları memnun etmenin çok büyük etkisi bulunmaktadır. Mesela; ürünün montajı hakkında bilgi vermeniz veya bizzat ürünün montajı için gerekli planlamaları kendiniz yapmanız sizi vazgeçilmez bir satıca haline getirir.

BirFatura'yı Siz de Kullanıp Deneyebilirsiniz.

Logo

Arge-Merkezi: Üniversiteler Mh. Bilkent Cyberpark Tepebinası No: 413 Çankaya/Ankara

Genel Merkez: Kızılcaşar Mh. 2714.Sk. No:16 Gölbaşı/Ankara

Tel: 0850 303 32 96

© Copyright 2016 – 2022